Czy ospa wietrzna w gardle może występować?

nasz lek Valtrex 500mg jest super lekiem o dużej skuteczności

Warto mieć jak największą wiedzę o różnych chorobach, zwłaszcza tych, które występują najczęściej i które przede wszystkim atakują dzieci. Wówczas będziemy się mniej nimi stresowali, a to oznacza, że będziemy potrafili podejść do nich na spokojnie, dzięki czemu będziemy wiedzieli, co powinniśmy robić, jeśli taka choroba się pojawi. Dlatego też, warto jak najwięcej wiedzieć o ospie wietrznej, zwłaszcza jeśli mamy małe dzieci, bo wówczas istnieje większe prawdopodobieństwo, że faktycznie będziemy mieli z nią styczność.

Oczywiście jakieś podstawowe rzeczy wiedzą o niej prawie wszyscy, jednak warto poświęcić trochę czasu na poznanie szczegółów.

Jakie są objawy?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że na początku wcale nie jest łatwo rozpoznać, że mamy do czynienia z ospą wietrzną. Pojawiająca się temperatura, ból mięśni i osłabienie, mogą się wiązać z różnymi rzeczami, a to oznacza, że rzadko kiedy w pierwszej chwili na myśl przychodzi nam właśnie ospa wietrzna.

No chyba, że w ciągu ostatnich 3 tygodni mieliśmy kontakt z kimś, o kim wiemy że chorował właśnie na ospę wietrzną, to wówczas może się okazać, że faktycznie wyczekiwaliśmy tych pierwszych objawów. Po 2 dniach od wystąpienia temperatury zacznie pojawiać się wysypka, która w krótkim czasie z czerwonych plamek zamieni się w pęcherzyki wypełnione płynem, a te z kolei zmienią się w krostki i na końcu strupki. Warto wiedzieć, że ospą wietrzną zaczyna się zarażać, kiedy pojawi się temperatura, a kończy dopiero wtedy, kiedy wszystkie krostki zamienią się w strupki.

Nie tylko na ciele

Wielu ludzi wyobraża sobie, że wysypka przy ospie wietrznej pojawia się tylko na ciele. No i faktycznie najwięcej jest jej na tułowiu, później na nogach, rękach i twarzy. Prawda jednak jest taka, że może ona występować również na błonach śluzowych, a to oznacza, że pojawić może się w jamie ustnej, gardle, jelicie czy przy odbycie.

Co więcej, nie ma możliwości, aby ją w tych miejscach czymś smarować, przez co jest jeszcze bardziej swędząca, a dodatkowo jeszcze bolesna. Jeśli wysypka pojawi się w gardle, chory będzie miał również problemy z jedzeniem, przełykaniem i mówieniem. Dlatego warto mu wówczas podawać półpłynne dania, jak również lody, które pomogą uśmierzyć ból i zminimalizują swędzenie.

Warto pamiętać, że wysypka przy ospie wietrznej nie musi występować tylko na ciele, może również pojawić się w gardle. Warto to sprawdzić i próbować ulżyć choremu, ponieważ wysypka umiejscowiona właśnie w tym miejscu, nie będzie niczym przyjemnym i dodatkowo będzie zwiększała dyskomfort.